No sBlock: TELL_FRIEND_LINK in file: templates/container.tpl
Wrześniowy wypad (1) - by Plecaczek - Royal Enfield Motocykl klasyczny
Wizyt
Dzisiaj: 71Wszystkie: 2479
Reklama

 

Jacek

                      


                     RE moich znajomych


History of Royal Enfield

ENFIELD RIDERS FILM

Wrześniowy wypad (1) - by Plecaczek

Pogoda w ostatni weekend dopisała bardzo, toteż zorganizowaliśmy wycieczkę motocyklową na Morawy czeskie. W niedzielę o 10 tej rano na przejściu granicznym w Cieszynie- Boguszowicach zaparkowało 8 motocykli i jeden samochód osobowy. Dlaczego piszę o samochodzie? A, bo żona jednego z motocyklistów „ustąpiła” miejsca na siodełku córce, ale sama nie chciała z wycieczki zrezygnować. „Dobrała” jeszcze dwie córki do samochodu, no i rodzinka w komplecie wybrała się w trasę. Punktem docelowym był Hradec N. Moravicy- około85 km od Cieszyna. W trasę wybraliśmy się tradycyjnie z opóźnieniem i w Ostrawie tradycyjnie pobłądziliśmy. W Czechach tak, jak i w Polsce, objazdy… objazdy… objazdy…Za Opawą dołączyły do nas jeszcze trzy motocykle, a na parkingu przed zamkiem czekały jeszcze dwa. Jak na ostatni wypad, szybko organizowany, to spora grupa była. Przed zwiedzaniem zespołu zamkowego też tradycyjnie- przecież w Czechach byliśmy- trzeba było zaliczyć piwo i jakieś żarełko. Potem powłóczyliśmy się po ogromnym parku i dziedzińcach zamku.

 

                                    Jacek

 

Pani na parkingu zażyczyła sobie taką samą stawkę za motocykl, jak za samochód- 20 koron czeskich. Po skasowaniu, chciała odejść. Ktoś z naszych przytomnie poprosił o jakiś kwitek, bo skasować łatwo teraz, a potem, jak udowodnimy, że zapłacone. Z ogromną niechęcią dała nam paragon. Czyli zwyczaje jakoś tak znajome tam panują.

                                    Jacek

"Stromy ostrów na terenie współczesnego Hradca nad Morawicą zasiedlony był już  2000 lat p.n.e. Od 9. stulecia zamieszkiwali ten teren Słowianie, którzy zbudowali tu bardzo ważny strategicznie ośrodek. Początki osadnictwa miasta Hradec nad Moravicí są bardzo stare i sięgają do młodszej epoki kamiennej. Od początków istnienia w Hradcu zlokalizowany był jeden z głównych grodów Gołężyców - słowiańskiego plemienia żyjącego na dzisiejszym pograniczu polsko-czeskim, między źródłem Odry i Wisły (w 1155 wymieniany jako Gradice Golenzicezke)"

                                   Jacek

Strony: 1 2 3 Następna »