No sBlock: TELL_FRIEND_LINK in file: templates/container.tpl
Żwirkowisko- 2 miesiące później - Royal Enfield Motocykl klasyczny
Wizyt
Dzisiaj: 33Wszystkie: 2441
Reklama

 

Jacek

                      


                     RE moich znajomych


History of Royal Enfield

ENFIELD RIDERS FILM

  • W Cierlicku
    W Cierlicku

Żwirkowisko- 2 miesiące później

....Co roku w rocznicę tragedii odbywają się na Żwirkowisku uroczystości poświęcone pamięci polskich lotników....

Tak zakończyliśmy informacje o Żwirkowisku w przeddzień naszego VII Meetingu. Domu Polskiego nie udało nam się odwiedzić a i pewien niesmak pozostał po zwiedzaniu miejsca katastrofy.Historii należy jednak oddać sprawiedliwość: 8 września pojechaliśmy ponownie na Żwirkowisko. Z przyczyn oczywistych w nieco okrojonym składzie: Stefan, Witek z Katowic/Szczecina, Jacek z Bielska z synem i ja.

Ale po kolei. Stefan, tradycyjnie już, przyjechał do Pruchnej dzień wcześniej. Przyjechał na "Kawie". Pamiętacie jak zaczynał przyjeżdżać na nasze spotkania? Enfield, skrzynki amunicyjne i ...plecak. Po awarii Enfielda przesiadł się na 850-kę i...przyjeżdżał z plecakiem. Wiadomo, bagaż podręczny gdzieś trzeba "upchnąć". W Krainie Kawasaki została już wyposażona w piękne, pojemne kufry Givi. Jakież było moje zdziwienie gdy na parking w Pruchnej wjechał....a jakże, z plecakiem:-).

Ale do rzeczy: sobotni poranek przywitał nas deszczem i mżawką. Wyjazd, zaplanowany na godzinę 9-tą, zaczynał się opóźniać. Jacek przyjechał samochodem (z powodu- syn nie jeżdżący Plecaczkiem), a Witkowi w utrzymaniu równego tempa i dotarciu na umówioną godzinę przeszkadzał padający przez całą drogę z Katowic deszcz. Wyruszyliśmy bez niego.

 

                               Jacek

 

Z Pruchnej do Cierlicka trasa wiedzie inaczej niż z Brennej; przez Kończyce Małe, Kaczyce, Karvinę, Stonawę i Albrechcice. Też niecałe 30 km. Na stacji Slo-naft, gdzie Stefan tankował otrzymaliśmy wiadomość od Soni, że Witek dotarł i podąża za nami. Poczekaliśmy pod wiatą i dalej ruszyliśmy w komplecie.

 

                    Jacek

                    Jacek[

Strony: 1 2 3 Następna »